سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

اعلام ویژه برنامه های صدا و سیمای خلیج فارس در روزهای پایانی ماه صفر - نمایش محتوای خبر

 

 

اعلام ویژه برنامه های صدا و سیمای خلیج فارس در روزهای پایانی ماه صفر

همزمان با سالروز رحلت نبی مکرم اسلام حضرت محمد (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و شهادت علی ابن موسی الرضا (ع) شبکه استانی صدا و سیمای خلیج فارس ویژه برنامه هایی را در روزها و شب های پایانی ماه صفر تدارک دیده است .

گروه فرهنگ و معارف رادیو خلیج فارس بمناسبت ایام سوگواری 28 صفر ، سالروز رحلت پیامبر گرامی اسلام و شهادت امام حسن مجتبی (ع) ویژه برنامه ترکیبی «سوگ خوبان» را تقدیم مخاطبان هرمزگانی  می کند.

این برنامه با دعوت از کارشناسان و اساتید مجرب در حوزه دین  با محوریت بررسی زندگی اجتماعی و اندیشه سیاسی این دو بزرگوار از رادیو خلیج فارس پخش خواهد شد.

ویژه برنامه «سوگ خوبان» به تهیه کنندگی مریم آبسیه همراه با بخش های گزارش ، گفتگو ، مرثیه سرایی ، ارتباط با مراکز و معرفی کتاب در روز 28 صفر از ساعت 9:30 به مدت 90 دقیقه به صورت زنده از رادیو خلیج فارس پخش می شود.

برنامه تلویزیونی «اشک عرش» در شب رحلت حضرت محمد (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) به صورت ویژه برنامه روی آنتن سیمای خلیج فارس می رود.

این برنامه کاری از گروه فرهنگ و معارف سیمای خلیج فارس به تهیه کنندگی فرخ محمودی است که ساعت 21 روز پنجشنبه به مدت 45 دقیقه پخش می شود .

این برنامه تلویزیونی با دعوت از کارشناسان و اساتید مذهبی در خصوص زندگی حضرت پیامبر (ص) و حضرت امام حسن مجتبی (ع) پرداخته و مخاطبان را با فضایل و مناقب این دو بزرگوار آشنا می نماید.

همچنین گروه فرهنگ و معارف رادیو خلیج فارس در سالروز شهادت هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت امام رضا (ع) با برنامه «خورشید طوس» به سوگ حضرت امام رضا (ع) می نشیند.

بررسی ابعاد مختلف شخصیتی امام رضا (ع) ، پخش احادیث منتسب به ایشان ، تبیین شرایط سیاسی و اجتماعی دوران امام هشتم ، بیان خصایص و فضیلت های اخلاقی امام رضا (ع) ، پخش مرثیه و روضه و گزارش از مهمترین رویکردهای این ویژه برنامه رادیویی است.

خورشید طوس در یک برنامه 90 دقیقه ای به تهیه کنندگی محمد رضا خسروی ساعت 9:30 دقیقه از رادیو خلیج فارس تقدیم مخاطبان می شود.