سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۳ تیر ۱۴۰۰

اعلام ویژه برنامه های صدا و سیمای خلیج فارس در اربعین - نمایش محتوای خبر

 

 

اعلام ویژه برنامه های صدا و سیمای خلیج فارس در اربعین

صدا و سیمای خلیج فارس بمناسبت اربعین سالار و سرور شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) ویژه برنامه رادیویی «با کاروان حسینی» و برنامه تلویزیونی « اشک عرش» را پخش می کند.

مدیر کل صدا و سیمای خلیج فارس گفت : ویژه برنامه رادیویی «با کاروان حسینی» با رویکرد اطلاع رسانی از عزاداریهای زائران حسینی در هرمزگان و فراهم آوردن فرصت مناسب برای افرادی که به هر دلیل نمی توانند در مراسم عزاداری حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) شرکت نمایند در رادیو خلیج فارس تهیه و تولید می شود .

ایجاد شور حسینی و شناخت و آگاهی مردم نسبت به اربعین از دیگر اهداف این برنامه است .

مهران جلائی افزود : این برنامه در برگیرنده بخشهای گوناگونی همچون گفتار ، گزارش مردمی و شهرستانها ، مباحث کارشناسی در خصوص اهمیت اربعین ، نوحه و سینه زنی ، مداحی ، تلفن و پیامک ، ارتباط با مرکز آبادان (مرز عبور زائران حسینی به عتبات عالیات) ، ارتباط با مشهد مقدس ، کربلا و ستاد برگزاری مراسم اربعین حسینی و معرفی کتاب است .

وی گفت : با کاروان حسینی در یک قسمت 90 دقیقه ای به تهیه کنندگی منیژه فدایی در روز اربعین امام حسین (ع)  از ساعت 9 تا 11 به صورت زنده از رادیو خلیج فارس پخش خواهد شد.

مدیر کل صدا و سیمای خلیج فارس افزود : همچنین شبکه استانی سیمای خلیج فارس در شب اربعین سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) میزگرد تلویزیونی «اشک عرش» به تهیه کنندگی فرخ محمودی  پخش خواهد کرد .

در این ویژه برنامه با دعوت از کارشناسان مذهبی به موضوعاتی پیرامون فلسفه اربعین  و اهمیت موضوع پیاده روی اربعین پرداخته می شود .

اشک عرش در شب اربعین حسینی ساعت 21 به مدت 45 دقیقه از سیمای خلیج فارس بر روی آنتن خواهد رفت.

مهران جلائی گفت : همچنین سیمای خلیج فارس نیز مراسم باشکوه عزاداری مردم جزیره هرمز بمناسبت اربعین حسینی را به صورت زنده پخش خواهد کرد .

گروه واحد سیار سیمای خلیج فارس با استقرار در جزیره هرمز مراسم عزاداری مردم و جوانان این جزیره را بصورت زنده پوشش خواهد داد .

گفتنی است همه ساله مراسم عزاداری اربعین  سالار و سرور شهیدان  حضرت امام حسین (ع) در جزیره هرمز بصورت کاملا سنتی برگزار می شود و در این مراسم مداحان اهل بیت (ع) نوحه هایی درسوگ امام حسین (ع) و یاران باوفایشان می خوانند و همزمان با آن مردم و جوانان با شیوه ای زیبا و هماهنگ به سینه زنی و عزاداری می پردازند .

این مراسم پنج شنبه 18 آبانماه مصادف با اربعین حسینی از ساعت 9 تا 11:30 دقیقه صبح از سیمای خلیج فارس پخش خواهد شد .

 تهیه کننده این برنامه بر عهده علیرضا حمیدی زاده است.

ارتباط مستقیم سیمای خلیج فارس با موکب های عراق و ایران از دیگر برنامه های مرکز خلیج فارس در روز اربعین است.