سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۳ تیر ۱۴۰۰

اعلام ویژه برنامه های شبکه خلیج فارس در ایام محرم - نمایش محتوای خبر

 

 

اعلام ویژه برنامه های شبکه خلیج فارس در ایام محرم

همزمان با آغاز ماه محرم و برپایی عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) ، شبکه خلیج فارس با برنامه های مختلف ویژه این ماه با عزاداران حسینی همراه می شود.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز خلیج فارس گفت : رادیو خلیج فارس در 13 قسمت 75 دقیقه ای برنامه "عشق و عطش" ویژه ماه محرم را روی آنتن می برد .

مهران جلائی افزود : این برنامه با پخش عزاداری سنتی در هرمزگان ، بحث های کارشناسی مذهبی و با ارتباط با گزارشگران شهرستانها سعی در ایجاد و تقویت حال و هوای ماه محرم در هرمرگان دارد.

امید تنی و امیرارسلان خوبیاری بصورت مشترک تهیه کنندگی  این برنامه برعهده دارند.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز خلیج فارس برنامه "علمدار" را از دیگر برنامه های رادیو خلیج فارس عنوان کرد که در روز تاسوعای حسینی در یک قسمت 120 دقیقه ای با آیتم های مختلف مذهبی به تهیه کنندگی محمدرضا خسروی پخش می شود .

به گفته جلائی برنامه رادیویی "نماز عشق" هم در یک قسمت 180دقیقه ای به تهیه کنندگی منیژه فدایی با پخش عزاداری مردم هرمزگان و بحث های کارشناسی به روی آنتن می رود .

پخش زنده مراسم شیرخوارگان حسینی در شهر بندرعباس هم از دیگر برنامه رادیو خلیج فارس در ایام محرم است .

مدیر کل صدا و سیمای مرکز خلیج فارس گفت : سیمای خلیج فارس هم با فرارسیدن ماه محرم برنامه های مذهبی برای عزاداران حسینی تدارک دیده است که از اول محرم از سیمای استانی پخش می شود .

مهران جلائی افزود : در شب های محرم همانند سالهای گذشته برنامه "مرثیه دیریا" هر شب ساعت 21 روی آنتن سیمای خلیج فارس خواهد رفت.

این برنامه در 10 قسمت 30 دقیقه ای در قالب مستند گزارشی در دهه اول محرم پخش خواهد شد.

این برنامه به معرفی یک منبر مختص هر روستا می پردازد وعلاوه بر معرفی منبر و بانیان آن به نوع عزاداریهای مردم آن روستا نیز می پردازد .

وی گفت : همچنین سیمای خلیج فارس هم زمان با آغاز ماه محرم و برپایی عزاداری حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) مبادرت به پخش زنده مراسم عزاداری محرم از شهرستانهای استان هرمزگان می کند.

پخش زنده عزاداری محرم از شهرستان حاجی آباد در روزهای تاسوعا و عاشورا ، پوشش زنده عزاداری مردم شهرستان رودان از محل امامزاده سید قطب الدین محمد در عصر تاسوعا ، پخش زنده مراسم شیرخوارگان حسینی از مسجد جامع میناب و همزمان از حسینیه ثارالله بندرعباس و نیز پوشش و انعکاس مراسم پنجم محرم شهر میناب و عزاداری مردم روستای کردر رضوی این شهرستان در روز پنج شنبه 14شهریور از دیگر برنامه های سیمای خلیج فارس در ایام ماه محرم است.