رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

اعلام ویژه برنامه های رمضان 95 در صدا و سیمای خلیج فارس - نمایش محتوای خبر

 

 

اعلام ویژه برنامه های رمضان 95 در صدا و سیمای خلیج فارس

اعلام ویژه برنامه های رمضان 95 در صدا و سیمای خلیج فارس

ویژه برنامه ماه مبارک رمضان در صدا و سیمای خلیج فارس اعلام شد .

"ماه عاشقی" ، "دُم دُم سحری" و "ماه رویایی" ویژه برنامه صدا و سیمای خلیج فارس برای مؤمنان روزه دار هرمزگانی است.

"ماه عاشقی"  برنامه رادیویی ویژه افطار ماه مبارک رمضان است که در 30  قسمت 75 دقیقه ای با ساختار ترکیبی نمایشی و به تهیه کنندگی معصومه ناصری و امیر ارسلان خوبیاری تولید و پخش می شود .

این ویژه برنامه شامل بخشهای مختلف گزارش در خصوص آداب ماه رمضان و تأثیر آن در زندگی مردم ، نمایش ، گفتار و مباحث کارشناسی با موضو ع پاسخگویی به سوالات شرعی و احکام روزه داران و مصاحبه با افراد شناخته شده از جمله قاریان قرآن ، افراد کارآفرین است .

ویژه برنامه ماه عاشقی با شروع ماه مبارک رمضان هر روز عصر ساعت 18:15 دقیقه از رادیو خلیج فارس پخش خواهد شد.

  "دم دم سحری " دیگر ویژه برنامه سحرگاهی رادیو خلیج فارس به تهیه کنندگی محمدرضا خسروی است که در 30 قسمت 90 دقیقه ای با ساختار کلامی ، پیامی و آوایی تهیه شده و ساعت 30:30 دقیقه بامداد بصورت زنده و مستقیم همراه روزه داران هرمزگانی خواهد بود .

این ویژه برنامه رادیویی شامل بخش های گزارش مردمی ، مباحث کارشناسی ، شعر ، حکایت ، اعلام اوقات شرعی و دعای سحر و نیایش است .

گزارش از صاحبان مشاغلی که سحر مشغول کارند و افرادی که در امامزاده ها حضور دارند از رویکردهای این ویژه برنامه رادیویی است.

"ماه رویایی" ویژه برنامه سیمای خلیج فارس در ایام ماه مبارک رمضان است .

این ویژه برنامه در وقت افطار در 30 قسمت 60 دقیقه ای با ساختار ترکیبی استودیویی به تهیه کنندگی علیرضا زارعی هر روز عصر قبل از اذان مغرب به افق بندرعباس از سیمای خلیج فارس پخش خواهدشد .

در این برنامه تلاش شده نشانه هایی از انفاق ، اخلاص و احسان به تصویر کشیده شود .

این برنامه با رویکرد نشان دادن ساده زیستی و معرفی مردمان نیک اندیشی است که یاد خدا و زندگی ائمه اطهار (ع) را سرلوحه زندگی خود قرار داده اند.

 برنامه ترکیبی استودیویی ماه رویایی  بمدت 60 دقیقه با توجه به آیات ومستندات قرآنی و با مدد از قصص قرآنی در دو بخش زنده و تولیدی به مسایل روز از جمله مسایلی که مردم در طول روز نسبت به آن بی تفاوت یا کم توجه اند می پردازد .

همچنین سیمای خلیج فارس پوشش پخش مستقیم ترتیل خوانی قرآن کریم در ماه مبارک رمضان از محل امامزاده سید مظفر (ع) بندرعباس و نیز مراسم جزء خوانی قرآن کریم ویژه اهل سنت در این ماه مبارک را در دستور کارخود قرار دارد.