رونق تولید ملی | شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

اعلام جذب هزار فارغ التحصیل رشته پرورشی دانشگاه فرهنگیان - نمایش محتوای خبر

 

 

اعلام جذب هزار فارغ التحصیل رشته پرورشی دانشگاه فرهنگیان

اعلام جذب هزار فارغ التحصیل رشته پرورشی دانشگاه فرهنگیان

هزار فارغ التحصیل رشته پرورشی دانشگاه فرهنگیان امسال جذب می شوند.

معاون پرورشی فرهنگی وزارت آموزش و پرورش دیشب در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل آموزش وپرورش هرمزگان گفت : نیروهای پرورشی و مشاور بر اساس نیاز هر استان در دانشگاه فرهنگیان مشغول تحصیل و پس از چهارسال در استان خود جذب می شوند.

حمیدرضا کفاش افزود : 100 هزار نفر مربی و مشاور هم اکنون در کشور فعالیت می کنند .

وی با اشاره به غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان در تابستان گفت : 25 هزار پایگاه تابستانی با ظرفیت 7 میلیون نفر دانش آموز در کشور از هفته دیگر فعالیت خود را آغاز می کند.

معاون پرورشی فرهنگی وزارت آموزش و پرورش افزود : این برنامه ها با محوریت یادگیری یک مهارت در تابستان برگزار می شود.

کفاش رقابت 3 هزار دانش آموز ممتاز قرانی در همدان ، 2 هزار دانش آموز ممتاز کشوری در نیشابور و اصفهان و برگزاری اردوهای دانش آموزی مناطق مرزی ، اردوی دانش آموزان روستاها ،آموزش مربیان و همایش های همیار مشاور و دانش آموزان شایسته در رشته های مختلف را از برنامه های دیگر در تابستان اعلام کرد.

وی گفت : برای سال تحصیلی جدید نیز برنامه هایی در حوزه های فرهنگی هنری،فوق برنامه ،سازندگی و حوزه های جدید در عرصه فضای مجازی در نظر گرفته شده است.

معاون پرورشی فرهنگی وزارت آموزش و پرورش افزود : بیش از 36 هزار شهید دانش آموز ، 50 هزار معلم شهید ،150 هزار ایثارگر شاغل ، 28 هزار جانباز فرهنگی ، 4 هزار و 500 آزاده معلم ، 75 هزار رزمنده ایثارگر و 14 هزار و 500 نفر فرزند شهید معلم از افتخارات وزارت آموزش و پرورش است.

کفاش گفت : استان کم برخوردار استانی است که نیروی کارآمد ندارد و وظیفه وزارت آموزش و پرورش جریان سازی و حضور در صحنه سیاسی و توجیه کردن نسل جدید برای آینده است.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان در این مراسم گفت: برای پی بردن به ضعف های موجود در رسیدن به اهداف مد نظر امام راحل در زمینه تعلیم و تربیت ، عملکرد آموزش و پرورش در 37 سال گذشته باید آسیب شناسی شود .

آیت الله نعیم آبادی از معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش خواست مشکل کمبود کولر مدارس و مدارس تخریبی را حل کند.

استاندار هرمزگان نیز در این مراسم گفت : آموزش و پرورش اساس یک کشور و یک خلقت است.
جاسم جادری افزود : امروز آموزش و پرورش ما پرچمدار هدایت انسانها برای رسیدن به رستگاری است و علاوه بر تعلیم و تربیت باید تزکیه را نیز به انسانها بیاموزد.

وی گفت : رتبه تعلیم و تربیت استان خوب و زیبنده مردم شریف استان نیست و نیازمند جهش و تحول است.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی نیز گفت : زیرساخت اساسی و زیربنایی جامعه ما آموزش و پرورش است و تعلیم و تربیت نیاز اساسی جامعه ماست.

هاشمی تختی افزود : اقتصاد مقاومتی و فرهنگ اصیل اسلامی دو خواسته رهبر معظم انقلاب است که باید در جامعه اجرا شود.

احمد مرادی نماینده دیگر مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی گفت : هرمزگان در حوزه آموزش و پرورش با محرومیت دست و پنجه نرم می کند و باید نگاه مهربانانه به آموزش و پرورش داشت.

در پایان این مراسم از علی کرم پور مدیر کل پیشین آموزش و پرورش هرمزگان قدردانی و دانش هاشمی پور به عنوان مدیر کل جدید این اداره معرفی شد.

کرمپور به علت مشکلات جسمانی ناشی از جانبازی استعفا داده بود.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما