سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۳ تیر ۱۴۰۰

اعلام برنامه های مرکز خلیج فارس در ماه مبارک رمضان - نمایش محتوای خبر

 

 

اعلام برنامه های مرکز خلیج فارس در ماه مبارک رمضان

صدا و سیمای مرکز خلیج فارس با 6 ویژه برنامه "ماه عاشقی" ، "گُم گُم سحری (ویژه تلویزیون)" ، "گفتمان رمضان" ، "ماه رویایی" ، "گُم گُم سحری (ویژه رادیو)" و "جمع خوانی قرآن کریم" به استقبال ماه مبارک رمضان امسال می رود .

مدیر کل صدا و سیمای مرکز خلیج فارس گفت : ماه مبارک رمضان فرصت بزرگ و ویژه ای است که می توان از آن برای نزدیکی قلوب مسلمانان استفاده کرد و این ماه از مشترکات بزرگ اسلامی و دارای احترام بین مذاهب است .

مهران جلائی به تشریح ویژه برنامه های رادیو خلیج فارس در ماه مبارک رمضان پرداخت و افزود : برنامه زنده "ماه عاشقی" ویژه افطار رادیو خلیج فارس است و هر روز عصر از ساعت 18:15 به صورت زنده پخش می شود .

وی گفت : برنامه گُم گُم سحری عنوان دیگر برنامه رادیو خلیج فارس ویژه سحر است که هر روز بمدت 90 دقیقه از رادیو خلیج فارس پخش خواهدشد .

مدیر کل صدا و سیمای مرکز خلیج فارس افزود : برنامه "گفتمان رمضان" کاری از گروه فرهنگ و معارف رادیو خلیج فارس است که تهیه کنندگی آن بر عهده مجتبی اکرامی است .

این برنامه درساختاری گفتگو محور با حضور کارشناسان اهل سنت وشیعه به تشریح ابعاد گوناگون فریضه روزه برمبنای منابع موجود می پردازد .

مهران جلائی به ویژه برنامه های سحر و افطار که از سیمای خلیج فارس پخش می شود پرداخت و تصریح کرد : ماه رویایی ویژه برنامه افطار سیمای خلیج فارس است که این ویژه برنامه در ماه مبارک رمضان هر شب پیش از اذان مغرب از محل آستان امامزاده سید مظفر (ع) بندرعباس روی آنتن سیمای خلیج فارس می رود .

وی افزود : برنامه تلویزیونی گُم گُم سحری برای لحظات ملکوتی اذان صبح و سحر ماه مبارک رمضان تهیه و تولید می شود که یک ساعت قبل از اذان صبح از سیمای خلیج فارس پخش خواهدشد.

به گفته جلائی ؛ سیمای خلیج فارس مراسم جزء خوانی و جمع خوانی قرآن کریم در ماه مبارک رمضان از محل امامزاده سید مظفر (ع) بندرعباس را بصورت زنده و مستقیم پخش خواهد کرد .

این مراسم در طول ماه مبارک رمضان پس از اقامه نماز ظهر و عصر به تهیه کنندگی فرخ محمودی از شبکه استانی سیمای خلیج فارس پخش خواهد کرد .

همچنین جزء خوانی و ترتیل خوانی قرآن کریم ویژه اهل سنت استان در سحرهای ماه مبارک رمضان پخش می شود .