جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

اشک عرش - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

اشک عرش

Loading the player...

محرم، ماه حزن و اندوه و عزاداری شیعیان برای شهادت حضرت امام حسین علیه السلام است. حرمت این ماه و اهمیت آن نزد مسلمانان، سیمای خلیج فارس را بر آن داشت تا در ایام سوگواری  محرم با ویژه برنامه ای با عنوان اشک عرش با مخاطبان باشد.

این برنامه تلویزیونی به صورت زنده تولید و پخش می شود و اجرای آن در فضای بیرون از استودیو انجام خواهد شد. هر برنامه به یکی از موضوعات مرتبط با این ماه می پردازد و با دعوت از مهمانانی که اغلب از اساتید و کارشناسان خبره در مسائل دینی می باشند، به موضوع برنامه پرداخته خواهد شد.

برای ایجاد فضای معنوی و عزاداری متناسب با این شبها، در بخشهایی از برنامه از یکی از مقتل خوانان استان دعوت می شود تا به صورت زنده در برنامه مقتل خوانی کند. متن این مقتل ها از مقاتل معتبر و معروف انتخاب خواهد شد.

بیان آداب و رسوم مردم استان و مناسک ویژه محرم به صورت آیتمهای کوتاه در قالب مستند گزارشی پخش خواهد شد. معرفی تکایا و هیئت های مذهبی استان، معرفی هیئت های مذهبی شهرستانیهای مقیم هرمزگان و مراسم خاص آنها ، پخش نوحه و عزاداریهای سنتی و ... از آیتمهای ویژه این برنامه است.

از دیگر بخشهای این برنامه می توان به مسابقه پیامکی، وله ، مدیحه سرایی و ... اشاره کرد.

اشک عرش در 14 قسمت 60 دقیقه ای از ابتدای محرم از سیمای خلیج فارس به تهیه کنندگی مرتضی کیوانی زاده تولید و پخش می شود. شما می توانید از شب اول محرم به مدت 14 شب این برنامه را ساعت 21 از سیمای خلیج فارس مشاهده کنید.

سال تولید: 1394

تهیه کننده: مرتضی کیوانی زاده