اشک عرش

اشک عرش


به مناسبت بیست و هشتم ماه صفر و رحلت حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی(ص) و شهادت امامان معصوم حضرت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) سیمای خلیج فارس ویژه برنامه اشک عرش را به صورت زنده تولید خواهد کرد.

 در هر برنامه به شهادت یکی از این معصومین پرداخته خواهد شد. در هر برنامه مهمانانی از اساتید و کارشناسان خبره در مسائل دینی حضور دارند که ضمن پاسخگویی به سوالات مخاطبین در خصوص سجایای اخلاقی و ویژگی های حضرت محمد(ص) و امام حسن مجتبی و امام رضا (ع) سخنانی را بیان خواهند کرد.

برای ایجاد فضای معنوی و عزاداری متناسب با این شبها، در بخشهایی از برنامه از یکی از مقتل خوانان استان دعوت می شود تا به صورت زنده در برنامه مقتل خوانی کند. متن این مقتل ها از مقاتل معتبر و معروف انتخاب خواهد شد.

بیان آداب و رسوم مردم استان و مناسک ویژه صفر به صورت آیتمهای کوتاه در قالب مستند گزارشی پخش خواهد شد. نوحه و عزاداریهای سنتی و ... از آیتمهای ویژه این برنامه است.

از دیگر بخشهای این برنامه می توان به مسابقه پیامکی، وله ، مدیحه سرایی و ... اشاره کرد.

اشک عرش در 3 قسمت 60 دقیقه ای از سیمای خلیج فارس به تهیه کنندگی مرتضی کیوانی زاده تولید و پخش می شود. شما می توانید از18 آذر ماه به مدت 3 شب این برنامه را ساعت 21 از سیمای خلیج فارس مشاهده کنید.

Loading the player...
سال تولید: 1394
عوامل تولید:

 تهیه کننده: مرتضی کیوانی زاده