رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

استقرار 24 مرکز سلامت در شهرهای حاشیه ای هرمزگان از 15 مرداد - نمایش محتوای خبر

 

 

استقرار 24 مرکز سلامت در شهرهای حاشیه ای هرمزگان از 15 مرداد

استقرار 24 مرکز سلامت در شهرهای حاشیه ای هرمزگان از 15 مرداد

همزمان با سراسر کشور از 15 مرداد ، شهرهای حاشیه ای و شهرهای بین 20 تا 50 هزار نفر جمعیت در هرمزگان ، از خدمات مراقبت های بهداشتی و درمانی اولیه برخوردار می شوند.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما ؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت : این طرح با هدف ارتقاء شاخص های بهداشتی بیماری های واگیر دار و غیر واگیر در حاشیه شهرهای بندرعباس و میناب و شهرهای بین 20 تا 50 هزار نفر جمعیت مانند قشم ، حاجی آباد ، بندرلنگه ، رودان و کیش اجرا می شود.

دکتر شکاری افزود : در این طرح 24 مرکز سلامت و 24 پایگاه بهداشتی به 400 هزار نفر از هرمزگانی ها خدمت رسانی می کنند.

وی با اشاره به مشارکت بیش از 300 نیروی بهداشتی و درمانی در اجرای این طرح گفت : در مراکز سلامت علاوه بر کارشناسان و مراقبان سلامت یک پزشک و در پایگاه های بهداشتی کارشناسان و مراقبان سلامت حضور دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان افزود : از مهمترین مزیت های این طرح زیر پوشش قرار گرفتن بیماریهایی مانند ایدز و سل است که برای نخستین بار در طرح تحول نظام سلامت ادغام شد.

دکتر شکاری گفت : نیروی انسانی مورد نیاز برای مراقبت های اولیه سلامت حاشیه شهرها و شهرهای بین 20 تا 50 هزار نفر جمعیت با کمک بخش خصوصی تأمین می شود.
وی با اشاره به اجرای پزشک خانواده روستایی در شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت در برنامه های قبلی طرح تحول نظام سلامت افزود : اکنون تنها شهرهای بالای 50 هزار نفر جمعیت باقی مانده اند که تا 3 ماه دیگر موظف هستیم همه شهر ها و روستاهای استان را از خدمات مراقبت های بهداشتی و درمانی اولیه برخوردار کنیم.

دکتر شکاری گفت : آموزش و مقابله با بیماری های غیرواگیر مانند دیابت ، قلب و عروق و سرطان از اولویت های برنامه های آینده طرح تحول نظام سلامت است.