جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

استفاده از قضات در عالیترین رتبه سازمان بازرسی کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

استفاده از قضات در عالیترین رتبه سازمان بازرسی کشور

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت : سیاست دستگاه قضایی کشور استفاده از قضات در عالیترین رتبه سازمان بازرسی استانهای کشور است.

سراج در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل بازرسی هرمزگان در بندرعباس افزود : به کار گیری افراد غیر متخصص و غیرکارشناس در حیطه بازرسی کشور زمان رسیدگی به پرونده ها را طولانی تر می کرد اما اکنون با انتخاب قضات در عالیترین رده های سازمان بازرسی رسیدگی به شکایات و پرونده ها به روز است.

وی سیاستهای سازمان نظام بازرسی کشور را نظارت و پیشگیری دانست و گفت : پارسال 60 هزار شکایت از دستگاههای اجرایی کشور دریافت شده است و دستگاههای اجرایی موظفند مدت یک ماه به تمام شکایات پاسخ دهند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور به حداقل رساندن پرونده های کیفری را نظارت و پیشگیری دانست و افزود : نباید پرونده های دستگاه قضایی را سنگین تر کرد.

سراج از تشکیل کارگروههایی برای اجرایی کردن ابلاغ 24 بندی سیاستهای اقتصاد مقاومتی مقام معظم رهبری خبر داد و گفت : تمام این سیاستها با هماهنگی دولت و مجلس شورای اسلامی اجرا می شود.

در این مراسم از خدمات محمد نصوری سرپرست سازمان بازرسی استان هرمزگان قدردانی و ابوالفتح ابوالهادی به عنوان مدیر کل جدید بازرسی استان هرمزگان معرفی شد.