رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

استاندار هرمزگان : 43 درصد شهر بندرعباس بافت فرسوده است - نمایش محتوای خبر

 

 

استاندار هرمزگان : 43 درصد شهر بندرعباس بافت فرسوده است

استاندار هرمزگان : 43 درصد شهر بندرعباس بافت فرسوده است

استاندار هرمزگان گفت : اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان با اختصاص 350 هکتار زمین در شهر بندرعباس در صدد ساماندهی ساکنین بافت فرسوده استان است.

جاسم جادری در نشست ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی هرمزگان گفت : فرسوده بودن 43 درصد بافت شهر بندرعباس بزرگترین معضل مدیریت شهری استان است.

وی گفت : ساماندهی بافت فرسوده شهر بندرعباس و دیگر شهرهای استان باید در اولویت ستاد راهبردی اقتصاد مقاومتی قرار گیرد.

استاندار هرمزگان افزود : 35 درصد سبد هزینه خانوار ها به مسکن اختصاص می یابد و 25 درصد سرمایه گذاریهای کشور نیز در بخش مسکن است .

در این نشست ستاد راهبردی اقتصاد مقاومتی مصوب شد کمیته ای متشکل از سازمان مدیریت استان ، راه و شهرسازی ، بانک مسکن و فعالان غیردولتی دست اندرکار بخش مسکن تشکیل برنامه جامعی برای مدیریت مسکن در استان تدوین شود .

جادری گفت : پارسال 645 هزار و 820 متر مربع ساخت و ساز مسکونی در استان هرمزگان انجام شده است که نزدیک به 65 هزار واحد مسکونی است.

وی افزود : گردش مالی این ساخت و ساز در استان 633 میلیارد تومان بود .

معاون مدیریت بانک مسکن هرمزگان هم در این نشست گفت : بانک مسکن برای بازسازی واحدهای مسکونی در بافت فرسوده در شهر بندرعباس 40 میلیون تومان و در شهرستانها 30 میلیون تومان وام پرداخت می کند.

سلطانی افزود : برای انبوه سازان مسکن به شیوه سنتی به ازای هر واحد 90 میلیون تومان ، در روش ساخت صنعتی 110 میلیون تومان و برای ساخت همراه با ورود تکنولوژیهای نوین ساختمان سازی 130 میلیون تومان تسهیلات پرداخت می شود.

تشریح روشهای تأمین پرداخت تسهلات بانک مسکن ، بررسی مشکلات انبوه سازان مسکن در زمینه انشعابات برق و آب و تأمین مالی و بررسی آخرین وضعیت مسکن مهر استان و مشکلات آن از دیگر دستورکارهای جلسه ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان بود .

منبع : خبرگزاری صدا و سیما