جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۳ آذر ۱۳۹۹

استاندار هرمزگان : عملکرد نظام در مدیریت کاروانهای اربعین رضایت بخش بود - نمایش محتوای خبر

 

 

استاندار هرمزگان : عملکرد نظام در مدیریت کاروانهای اربعین رضایت بخش بود

استاندار هرمزگان : عملکرد نظام در مدیریت کاروانهای اربعین رضایت بخش بود

استاندار هرمزگان گفت : گوشه ای از عظمت اسلام در راهپیمایی اربعین حسینی به نمایش گذاشته شد.

جاسم جادری در پنجمین نشست ستاد مدیریت و ساماندهی زائران اربعین حسینی استان هرمزگان که به منظور بررسی عملکرد کمیته های یازده گانه و نقاط ضعف و قوت این ستاد در اربعین حسینی سال جاری تشکیل شد ، افزود : حرکت مردمی و خودجوش بزرگی در اربعین امسال صورت گرفت و همه مردم مشارکت خوبی در خدمت به زائران داشتند.

وی گفت : حضور زائران اربعین حسینی در کربلا نسبت به پارسال افزایش قابل توجهی داشت و حضور 26 میلیون زائر در نوع خود بی نظیر بوده که نشان دهنده گسترش آثار و برکات امام حسین (ع) است.

استاندار هرمزگان افزود : وزارت کشور مأمور شد که مسئولیت ستاد اربعین حسینی را به عهده بگیرد و در مجموع عملکرد رضایت بخشی صورت گرفت.

جادری گفت : مجموعه نظام جمهوری اسلامی توانست حرکت بزرگ زائران امام حسین (ع) در اربعین را راهبری و مدیریت کند و با وجود تمامی توطئه های دشمنان، حتی یک مورد امنیتی نیز در اربعین اتفاق نیفتاد که نشان دهنده هماهنگی مجموعه های نظام است.

وی با بیان اینکه گوشه ای از عظمت اسلام در راهپیمایی اربعین به نمایش گذاشته شد ، افزود : خوشبختانه در دنیا سربلند هستیم و افتخار می کنیم که توانایی مدیریت 26 میلیون زائر به معرض نمایش درآمد.

استاندار هرمزگان گفت :  استان هرمزگان نیز با ارسال 10 کامیون شامل کمک های مردمی به مرز چذابه و شیب عراق که محل استقبال از زائران بود ، کار بزرگی انجام داد و هیچ استان دیگری در سطح 10 کامیون نتوانست این کار را انجام دهد.

جادری افزود : ارسال این کمک ها که ناشی از تلاش دسته جمعی بود منجر به این شد که نام استان هرمزگان مطرح شود.

مدیر کل امنیتی و انتظامی استانداری هرمزگان و دبیر ستاد مدیریت و ساماندهی زائران اربعین حسینی استان نیز در این نشست با بیان اینکه این ستاد امسال برای اولین بار تشکیل شد ، گفت : شمار زائرانی که امسال از هرمزگان به مناسبت اربعین به کربلا اعزام شدند با افزایش چهار برابری، از دو هزار و 700 نفر سال گذشته به حدود 12 هزار نفر رسید.

عزیزالله کناری افزود : همچنین 10 کامیون شامل کمک های مردمی به ارزش 210 میلیون تومان از هرمزگان برای زائران ارسال شد.

وی گفت : تمامی دستگاه های استان همراهی خوب و اقدامات مناسبی در ستاد اربعین داشتند و می توان گفت که استان هرمزگان رتبه اول را در ارسال کمک به زائران اربعین داشته است.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما