رونق تولید ملی | شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

استاندار هرمزگان : سیاستهای امام سجاد (ع) تصویر زیبایی از اسلام ارایه کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

استاندار هرمزگان : سیاستهای امام سجاد (ع) تصویر زیبایی از اسلام ارایه کرد

استاندار هرمزگان : سیاستهای امام سجاد (ع) تصویر زیبایی از اسلام ارایه کرد

استاندار هرمزگان گفت : نهضت کربلا ماجرای سیاسی بود که امام سجاد (ع) در پیگیری نهضت آن نقش اصلی داشت.

جاسم جادری در مراسم پایانی ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) در بندرعباس افزود : آن حضرت بعد از عاشورا در هر فرصتی مردم را از ظلم و ستم یزید و بنی امیه به خاندان پیامیر گرامی اسلام آگاه می کرد و در شام افشاگری کرد .

وی گفت : حضرت امام سجاد (ع) بعد از کربلا ، جامعه را پر از یأس می دید و در شرایط سخت آن زمان ، مطالب خود را به شیعیان منتقل کرد .

استاندار هرمزگان افزود : جلوگیری از تخریب واقعه کربلا ، پرورش باقرالعلوم و نشر اسلام با دعا و نیایش ، حمایت سیاسی ، مادی و معنوی از بردگان با عنوان مظلومترین افراد جامعه ، از مهمترین اقدامات پس از عاشورا در دوران امام سجاد (ع) است .

جادری گفت : اهمیت صحیفه سجادیه در این است که امام سجاد (ع) در این دعا با خدای خود راز و نیاز می کند .

وی افزود : علمای شیعه کتب مختلفی تالیف کرده اند اما صحیفه سجادیه جایگاه خاصی دارد.

استاندار هرمزگان گفت : در صحیفه سجادیه حالات خاص انسان ، شیوه شیطان در گمراه کردن مردم ، مسائل اجتماعی و سیاسی و اقتصادی ، توجه دادن به مظاهر قدرت خداوند ، وظیفه شکر و سپاس ، ادب و آداب دعا ، تلاوت ، ذکر ، نماز و عبادت مطرح است.

جادری افزود : امام سجاد (ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت و عوام مردم و خواص دارای نفوذ را برای جبران گذشته وادار ساخت .

وی گفت : در مجموع دوران 34 ساله امامت آن حضرت که عصر اقتدار قلدران و جنگ روانی بنی امیه علیه امامت و اسلام بود سیاستهای اتخاذ شده امام سجاد (ع) توانست چهره زیبایی از اسلام ارائه کند .

منبع : خبرگزاری صدا و سیما