رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

اختصاص 400 میلیارد تومان اعتبار به واحدهای تولیدی از سوی دولت - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص 400 میلیارد تومان اعتبار به واحدهای تولیدی از سوی دولت

اختصاص 400 میلیارد تومان اعتبار به واحدهای تولیدی از سوی دولت

 معاون امور اقتصادی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت : به منظور افزایش سطح اشتغال و حفظ اشتغال کشور دولت 400 میلیارد تومان از بودجه سال 94 را از محل درآمدهای کشور به واحد های مختلف تولیدی اختصاص می دهد .

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، حسینی در همایش تجلیل از کارگران نمونه هرمزگان در بندرعباس افزود : مشاغل خرد و متوسط جزء سیاست های کلان دولت برای اختصاص اعتبارات بانکی برای توسعه موضوع اشتغال است .

وی گفت : امسال دولت 100 میلیارد تومان بودجه برای گسترش مشاغل خانگی با اولویت مناطق روستایی و عشایری در نظر گرفته است.

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی افزود : دولت تلاش می کند با ارائه لایحه موانع پیش روی تولید و کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی تعامل بین شبکه بانکی و بنگاه های تولیدی را افزایش دهد .

حسینی همچنین از آغاز پرداخت فاینانس چین برای اجرای 19 طرح سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصادی در سال 94 خبر داد .

وی با اشاره به توسعه روابط اقتصادی تجاری ایران و چین در سال های اخیر افزود : ارزش گشایش اعتبارات ریالی این طرحها 40 هزار میلیارد تومان است.

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت : از مجموع این طرح ها 12 طرح دولتی با بیش از 30 هزار میلیارد تومان گشایش اعتبار شده است و بقیه مربوط به بخش خصوصی است که اجرای آنها امسال آغاز می شود.

حسینی ، گسترش پوشش های بیمه اجتماعی اقشار کم درآمد ، رونمایی از طرح مسکن اجتماعی و گسترس چتر حمایتی بیمه بیکاری را از دیگر برنامه ها برای افزایش حمایت از قشرهای کارگری و کم درآمد عنوان کرد .

وی افزود : کارگران با تلاش های خود در دوران تحریمها نقش مهمی در عرصه اقتصادی داشتنه اند که در دوران پس از تحریم نیز باید این تلاش ها ادامه یابد تا کشور به برنامه تدوین شده در سال 1404 دست یابد.

استاندار هرمزگان نیز در این مراسم گفت : حیات و سرنوشت یک ملت مرهون تلاش های خستگی ناپذیر کارگران است

جادری با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی افزود : کارگران با حضور همیشه در صحنه خود و انتخاب افراد مناسب و همسو با دولت برای مجلس شورای اسلامی ، می توانند زمینه ساز خدمت بیشتر دولت به مردم باشند

در پایان این همایش از 500 کارگر نمونه هرمزگان تجلیل شد.

این کارگران در بخش های صنعت ، کشاورزی و خدمات برتر شناخته شدند .