رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

اجرای 6 هزار میلیارد ریال طرح عمرانی در قشم - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای 6 هزار میلیارد ریال طرح عمرانی در قشم

اجرای 6 هزار میلیارد ریال طرح عمرانی در قشم

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت : 6 هزار میلیارد ریال طرح عمرانی علاوه بر اعتبارات طرح جامع ارتباطی خلیج فارس با محوریت پل و اعتبارات طرح های نفت، گاز و انرژی در جزیره در حال اجراست.

حمیدرضا مؤمنی در نشست بررسی عملکرد سه ماهه نخست این سازمان افزود : با هدف توسعه همه جانبه جزیره ، افزون بر 70 درصد اعتبارات سازمان به سر فصل تملک دارایی های سرمایه ای اختصاص یافته است.

وی گفت : برای ارائه خدمات عمرانی و تحقق وعده توسعه همه جانبه و پایدار در سطح جزیره، باید بیش از 70 درصد اعتبارات سازمان را در این حوزه هزینه کنیم.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم با بیان اینکه سالن و اسکله 198 تنی مسافر و بار بندر بهمن قشم با هدف برقراری خط ارتباطی دریایی با بندر خصب عمان آماده سازی شده است ، این طرح را افتخاری ملی برای مهندسان کشورمان دانست.

به گفته مؤمنی این اسکله به سفارش این سازمان و با هدف پهلوگیری شناورهای خاص در بندرعباس ساخته شد و با انتقال و نصب آن در اسکله بهمن، خط کشتیرانی قشم - خصب به بهره برداری می رسد.

وی افزود : تهیه آیین نامه مالیاتی ویژه و اجرای ماده 11 مقررات سرمایه گذاری باعث شده است که این سازمان در میان دیگر مناطق آزاد متمایز شود و این مهم از مزیت های اقتصادی این منطقه به شمار می رود.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت : با وجود تمامی فشارها موفق شدیم 450 هکتار زمین را با 40 درصد پیشرفت فیزیکی و سرمایه بخش خصوصی برای فعالیت های کلان اقتصادی آماده کنیم و سازمان را از مسیر فروش زمین خام نجات دهیم.

مؤمنی با اشاره به اهمیت مشخص شدن شرایط نیروهای این سازمان افزود : نظام ارزیابی عملکرد ، مهمترین نقش را در ماندگاری نیروها ایفا می کند.

وی گفت : هیچ نیروی کارآمدی از بدنه سازمان جدا نخواهد شد و کارکنان باید مؤثر بودن خود را با کار و تلاش بیشتر ثابت کنند.

معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد قشم نیز در این نشست گفت : هیچ نیرویی از بدنه این سازمان به واسطه چارت سازمانی جدا نخواهد شد.

میثم رفیع پرهیزکار افزود : با جدیت به دنبال ساماندهی نیروها در بخش های مختلف سازمان منطقه آزاد قشم هستیم و همه نیروها باید برای ارتقای سطح علمی و کاری خود با هدف متمایز شدن خدمات سازمان تلاش کنند.

جزیره قشم با یک هزار و 500 کیلومتر مربع وسعت ، به دلیل مزیت های مختلف در حوزه های اقتصادی ، صنعتی و گردشگری و داشتن ظرفیت های متنوع در حوزه های نفت ، گاز ، انرژی و شیلات، یکی از مناطق مهم اقتصادی کشور به شمار می رود.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما