جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۳ آذر ۱۳۹۹

اجرای مانور پدافند غیر عامل در مجتمع فولاد هرمزگان - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای مانور پدافند غیر عامل در مجتمع فولاد هرمزگان

اجرای مانور پدافند غیر عامل در مجتمع فولاد هرمزگان

مانور پدافند غیر عامل در مجتمع فولاد هرمزگان برگزار شد.

اجرای عملیات آتش سوزی در محوطه فولاد هرمزگان ، نجات فرد از خطر خفگی ، نجات فرد از ارتفاع بر اثر برق گرفتگی ، رژه خودروهای عملیاتی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی و صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس از جمله اقدامات انجام شده در این مانور بود.

معاون صنعتی پدافند غیر عامل کشور گفت : ارتقاء سطح آمادگی دستگاهها برای مقابله با انواع بحرانها و ایجاد توان کنترل ، کاهش آسیب پذیری در برابر تهدیدات و در سرویس گذاری مجدد تأسیسات پس از بروز بحران برای استمرار تولید و پایداری خدمات، از جمله اهداف برگزاری این مانور است.

جلالی ایجاد فضای امن برای جذب سرمایه ، افزایش تولیدات و اشتغال از مهمترین وظایف مدیران صنعت معدن و تجارت عنوان کرد و افزود : صنایع کشور باید در حوزه منابع انسانی ،زیر ساخت ها و تجهیزات آمادگی هر گونه تهدیدی را داسته باشند.

وی اجرای پدافند غیر عامل در حوزه صنایع استان را مطلوب ارزیابی کرد و افزود : توان افزایی در حوزه ایمنی و استفاده مجتمع های صنعتی از خدمات یکدیگر در مواقع بحران سبب میشود در زمان وقوع حادثه با استفاده از کمترین امکانات بیشترین بازدهی داشت.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی ، صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس گفت : 5 و نیم میلیون دلار سرمایه گذاری در حوزه های صنایع انرژی بر ، صنعتی و معدنی و پتروشیمی در استان در دست اجراست که تا سال 97 به بهره برداری می رسد .

هندیان افزود : امسال 9 میلیارد دلار سرمایه گذاری جذب شده است و بیش از 2 میلیارد دلار سرمایه گذاری نیز در حال مذاکره است که با این سرمایه گذاری های جدید تلاش میشود هرمزگان نقش خود را در عرصه رونق اقتصادی ایفا کند.

قاسمی رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت هرمزگان هم گفت : هرمزگان به دلیل موقعیت خاص صنعتی و اقتصادی و همجواری با خلیج فارس و دریاهای آزاد باید همواره آمادگی لازم برای مقابله با تهدیدات مختلف دشمنان داشته باشد .

منبع : خبرگزاری صدا و سیما