جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ فروردین ۱۳۹۹

اجرای مانور سراسری زلزله در چهار هزار واحد آموزشی هرمزگان - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای مانور سراسری زلزله در چهار هزار واحد آموزشی هرمزگان

 مانور سراسری زلزله و ایمنی امروز ( شنبه ) در چهار هزار واحدآموزشی هرمزگان برگزار شد .

در این مراسم که به صورت نمادین در هنرستان دخترانه شهید اسدالله رئیسی بندرعباس برگزار شد دانش آموزان با راههای مقابله با زمین لرزه ، آمادگی در برابر حوادث طبیعی ، ایجاد آرامش روانی و امدادرسانی آشنا شدند.

مانور سراسری زلزله و ایمنی با همکاری اداره کل آموزش و پرورش ، جمعیت هلال احمر، سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی ، اورژانس و دانشگاه علوم پزشکی ، اداره کل مدیریت بحران و معاونت امور عمرانی استانداری هرمزگان در مدارس اجرا شد.

مدیر کل مدیریت بحران گفت : از ابتدای سال تاکنون 23 زمین لرزه بالای 4 ریشتر در هرمزگان رخ داده است که از این شمار 4 مورد زلزله های بین 5 تا 6 ریشتر بوده اند.

بهاری افزود : بزرگترین زمین لرزه با 5 و شش دهم ریشتر در جزیره هندورابی رخ داد که اگر این زمین لرزه در مناطق مسکونی به خصوص بافت های فرسوده و سکونتگاههای غیر رسمی اتفاق می افتاد خسارات بی شماری بر جای می گذاشت.

وی گفت : هرمزگان جزء 3 استان لرزه خیز کشور است که بیشتر زلزله های ایجاد شده در این استان از لحاظ میزان و قدرت بالا قابل توجه است.

معاون پرورشی آموزش و پرورش هرمزگان نیز گفت : در این مانور بیش از 300 هزار دانش آموز هرمزگانی با نحوه استقرار در هنگام وقوع زمین لرزه آشنا شدند.

مهرانی ، آگاهی بخشی و آمادگی دانش آموزان برای مقابله با بلایای طبیعی را از اهداف اجرای این مانور اعلام کرد.