جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

اجرای طرح پهنه بندی گردشگری در سواحل مکران - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح پهنه بندی گردشگری در سواحل مکران

اجرای طرح پهنه بندی گردشگری در سواحل مکران

برای توسعه گردشگری از هفته آینده 19 طرح پهنه بندی گردشگری در سواحل مکران اجرا می شود.

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان گفت : این طرح های گردشگری برای تصویب نهایی و دریافت اعتبارات ملی به سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری معرفی شده است.

محسن ضیایی افزود : این طرحها در 70 هکتار از سواحل مکران اجرا می شود.

وی گفت : توسعه سواحل مکران یکی از مهمترین برنامه های ملی است که اجرایی شدن آن در برنامه ششم توسعه لحاظ شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان افزود : یکی از بخشهای توسعه سواحل مکران ، توسعه گردشگری در سواحل استان های سیستان و بلوچستان و هرمزگان است.

ضیایی گفت : این طرحها ؛ هتل ، هتل آپارتمان ، مجتمع های دفاتر خدمات مسافرتی ، مجتمع های خدماتی بین راهی ، سفره خانه های سنتی با هدف ارایه غذاهای دریایی و انواع امکانات تفریحی و خدماتی در ساحل و دریا است.

وی افزود : همچنین یک مجتمع تفریحی و گردشگری ساحلی با سرمایه گذاری بخش خصوصی در ساحل شهرستان ساحلی جاسک واقع در نوار ساحلی مکران ساخته می شود.

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان گفت : بر اساس مذاکرات صورت گرفته با استاندار هرمزگان با دو شرکت هواپیمایی قرار است خط هوایی بین بندرعباس و شهرستان های جاسک و سیریک راه اندازی شود.

ضیایی افزود : بدون شک راه اندازی خطوط هوایی برای تردد گردشگران شرایط بسیار مناسبی را به وجود خواهد آورد و در نهایت باعث توسعه گردشگری شرق استان هرمزگان خواهد شد.

وی گفت : در شهرستانهای جاسک و سیریک به عنوان شهرهای واقع شده درسواحل مکران، علاوه بر ایجاد طرح های توسعه گردشگری ، طرح های متعددی در زمینه های مختلف از جمله کشاورزی ، شیلاتی و صنعتی نیز در راستای توسعه سواحل مکران به زودی انجام خواهد شد.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما