رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

اجرای طرح محسنین در هرمزگان - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح محسنین در هرمزگان

اجرای طرح محسنین در هرمزگان

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) هرمزگان گفت : در ماه مبارک رمضان و در راستای اجرای طرح محسنین فرزندان بی سرپرست و بدسرپرست این نهاد دارای حامی می شوند.

مرتضی موصلی افزود : در این ماه مبارک چهار برنامه اکرام ایتام، طرح محسنین ، طرح مفتاح الجنبه و طرح اطعام و افطاری برای روزه داران نیازمند اجرا می شود که عمده تمرکز این نهاد امسال بر اجرای طرح محسنین است.

وی گفت : در این طرح برای فرزندان خانواده های که به دلایلی همچون بیماری ، ازکارافتادگی ، زندانی شدن ، متارکه و بد سرپرستی ، از سرپرستی مناسبی برخوردار نیستند ، حامی نیکوکار جذب می شود.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) هرمزگان افزود : تلاش امدادگران فراهم کردن زمینه های مشارکت خیران و حامیان در طرح محسنین است و هم اکنون 29 هزار فرزند بدسرپرست در طرح محسنین هستند که تا کنون 300 نفر از آن ها تحت پوشش حامیان و خیران نیکار قرار گرفته اند.

موصلی گفت : در ماه رمضان امسال 450 حامی جذب شده اند و پیش بینی می شود تا پایان ماه مبارک یکهزار حامی برای طرح محسنین و دو هزار حامی برای طرح اکرام ایتام جذب شوند.

طرح های « اکرام ایتام » و « محسنین » ، از جمله طرحهایی است که کمیته امداد امام خمینی (ره) به منظور استفاده از مشارکت مردمی در رسیدگی به نیازمندان اجرا می کند.

طرح «اکرام ایتام» مختص کودکانی است که پدر خود را از دست داده اند و طرح « محسنین» مربوط به کودکانی است که یا پدر و مادر از یکدیگر جدا شده و تحت سرپرستی مادرشان هستند و یا آنکه پدرشان در قید حیات است ، اما به دلیل بیماری قادر به تأمین معاش خانواده نیست .

منبع : ایرنا