رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

اجرای طرح خرید خدمات آموزشی در مدارس هرمزگان - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح خرید خدمات آموزشی در مدارس هرمزگان

اجرای طرح خرید خدمات آموزشی در مدارس هرمزگان

مسئول مشارکتهای مردمی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان گفت : طرح خرید خدمات در مدارس هرمزگان اجرا می شود .

در طرح خرید خدمات ، دانش آموزانی که بیش از حد مجاز کلاسها در مدارس دولتی ثبت نام شده اند با رضایت والدین به نزدیک ترین مدرسه غیر دولتی که فضای خالی داشته باشد فرستاده می شود و دولت به ازای هر دانش آموز 650 هزار تومان به مدرسه غیردولتی پرداخت می کند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ فرزام در جلسه شورای آموزش و پرورش استان افزود: این طرح طبق مصوبه تهران باید در مناطق محروم اجر شود و طبق دستور استاندار قرار شد در مرکز استان و شهرستانهایی که نیاز به اجرای این طرح هست اجرا شود.
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان هم گفت : طبق فرمایشات مقام معظم رهبری که هیچ دانش آموزی نباید از تحصیل باز بماند ودانش آموزان خارجی هم در مدارس استان نام نویسی می شوند.

عباس نسب افزود : بیشتر دانش آموزان خارجی افغانستانی‌، بنگلادشی ، پاکستانی‌ و چینی‌ هستند که با داشتن گذرنامه، کارت هویت ویژه اتباع خارجی و کارت آمایشی می توانند در مدارس ثبت نام شوند.

وی گفت : شهریه این دانش آموزان برای مقطع ابتدایی 120 هزار تومان ، متوسطه اول 144 هزار تومان و متوسطه دوم 180 هزار تومان است.

تاکنون هزار و 600 دانش‌آموز خارجی در مدارس استان نام نویسی شده‌اند که پیش بینی می شود این شمار تا اول مهربه حدود 2 هزار نفر برسد.

عباس نسب افزود : در آستانه سال تحصیلی جدید دانش آموزان زیادی در شهرستانهای جاسک، بشاگرد و سندرک هستن که به علت شرایط مالی از تحصیل باز می مانند.

در این جلسه مقرر شد هزینه کامل تحصیل دانش آموزانی که تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی هستند را این دو نهاد پرداخت کنند وهزینه تحصیل دانش آموزانی که تحت پوشش هیچ نهادی نیستند نیز ازمحل کمک های مردمی که در جشن شکوفه جمع می شود و استانداری پرداخت شود.