سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین | شنبه، ۲۹ مرداد ۱۴۰۱

اعلام ویژه برنامه های محرم در مرکز خلیج فارس - صفحه اصلی

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل
« بازگشت

اعلام ویژه برنامه های محرم در مرکز خلیج فارس

اعلام ویژه برنامه های محرم در مرکز خلیج فارس


رسانه استانی همزمان با فرا رسیدن ماه محرم تهیه و تولید ویژه برنامه های رادیویی و تلویزیونی را در دست دارد .
مدیر کل صدا و سیمای مرکز خلیج فارس گفت : سیمای خلیج فارس بمناست فرارسیدن ماه محرم تولید و پخش ویژه برنامه 13 قسمتی همنوا با نینوا را تدارک دیده که هر شب تقدیم علاقمندان می کند.
این ویژه برنامه از شب اول محرم از ساعت ۲۱ بمدت ۶۰ دقیقه روی آنتن می رود و حال و هوای این ماه عزیز را به مخاطبان خود با استفاده از تصاویر و آیتمهای متنوع بازگو و بیان می کند.
تهیه کننده این برنامه مرتضی کیوانی زاده است .
مهران جلائی افزود : پخش مراسم عزاداری ویژه ماه محرم از دیگر برنامه های سیمای خلیج فارس است که در مناطق مختلف هرمزگان برگزار می شود .
این برنامه ها شامل مراسم پنجم محرم در میناب و هفتم محرم در رودان ، علم گردانی و سینه زنی ، تاسوعا و عاشورای حسینی در بندر عباس وحاجی آباد و شام غریبان  در بندرعباس و حاجی آباد است که این ویژه برنامه در قالب ۱۳ قسمت ۵۰ دقیقه ای به تهیه کنندکی اسحاق آزادبخش تهیه و پخش می شود.
مدیر کل صدا و سیمای خلیج فارس گفت : «عشق و عطش» ویژه برنامه صدای خلیج فارس است که در ۱۲ قسمت ۷۵ دقیقه ای به تهیه کنندگی مشترک منیژه فدایی ، امید تنی و سید جلیل هاشمی و شامل بخشهای نوحه سرایی ،مباحث کارشناسی و...است.
جلائی افزود : شب های محرم که توجه به هنرها و موضوعات فرهنگی ویژه ماه محرم می پردازد و در قالب ۱۴ قسمت ۵۵ دقیقه ای تدارک دیده شده است و هر شب با آیتمهای مختلف به تهیه کنندگی سید جلیل هاشمی دردهه محرم از رادیو خلیج فارس پخش می شود.
نغمه های عاشوارایی ، علمدار ، نماز عشق و آفتاب حُسن از دیگر برنامه رادیو خلیج فارس در ایام سوگواری ماه محرم است .
وی گفت : معاونت خبر مرکز خلیج فارس در دهه اول محرم نیز به پوشش خبری مراسم های عزاداری سالار شهیدان در شهرها وروستاها، تهیه گزارش از آداب وسنن عزاداری محرم در مناطق مختلف استان و نیز تهیه گزارش با رویکرد احیا امر به معروف و نهی از منکر بعنوان یکی از اهداف قیام امام حسین (ع) می پردازد.
مدیر کل صدا و سیمای خلیج فارس افزود : معاونت فضای مجازی خلیج فارس نیز تولید چند مورد کلیپ در مورد یاران امام حسین (ع) در روز عاشورا ، باز تولید مکملی های حوزه سیما ، تولید کلیپ در مورد حسینیه ها و اماکن مهم استان که عزاداری های خاص انجام می دهند ،ایجاد صفحه ویژه محرم در سایت ،تولید مراسم عزاداری از روی شناور و نقاط مرزی و باز توزیع محتواهای تولید شده در مراکز استانهای صداوسیما در دستور کار خود قرار داده است.


مشاهده آرشیو